יום חמישי, 11 ביוני 2009

אפשר לסמוך עלינו!


הביקורים הנפלאים של הזמן האחרון כללו ביקורים קצרים של מלי - בילינו יחד שעתיים כיפיות בשדה התעופה! תמי - כמה שעות איכותיות ביום שמש בציריך כולל פיקניק מעולה! היו גם ביקורים יותר ארוכים - אורנה, שבאה ל-5 ימים!! ובילתה איתנו כאן, היה נהדר להראות לה כל פינה ולשתף אותה בחוויות היומיומיות המיוחדות שכאן, כולל לישון יחד על המזרון המשפחתי!! יחד עם אורנה נסענו לפגוש את סבתא ורה בציריך ונשארנו שם ארבעה ימים, אוי...כמה חיכינו למפגש הזה ולזמן ביחד! ובאמת היה נפלא!! ביום האחרון של סבתא/אמא ורה היא באה איתנו לחווה, כדי שנוכל להראות לה את נפלאותיה וגם כדי שהיא תוכל לישון טוב בלילה... בקשר למטרה השניה, אני לא בטוחה שהשגנו אותה...
כל הביקורים היו כמו קפיצה קטנה הביתה, וגם מילוי מצברים, עד לפעם הבאה שנפגש.
השבוע, מיכאל הגיע לבקר בפעם השלישית, אחרי שבועיים של הופעות ברוטרדם, ובדרך חזרה לארץ, כרגיל, הזמן איתו מלא בצחוקים, מוסיקה, סלטות, ושיחות ארוכות לתוך הלילה, והוא כבר בן בית כאן!
והרי המשך סיפור הפרות והחיסונים: יומיים אחרי הנסיעה הראשונה לאלפ, אורס ואיתמר התחילו להעמיס את שאר הפרות ב-4 בבוקר ויצאו שוב לדרך, בתקווה שלא יעצרו אותם, התכנית של אורס היתה שאם מכריחים אותו להחזיר את הפרות לכאן, הוא נוסע לפרלמנט בברן ומשחרר אותן שם בלב העיר מסביב למזרקה. באותו בוקר בפגישה עם הוטרינר, אחרי דיון ארוך, הוחלט שהוא יוכל להשאיר את הפרות לא מחוסנות באלפ ורק יצטרך לספק דגימות של בדיקות דם. כולנו שמחנו שהמבצע עבר בשלום ובנצחון, 12 חוואים מאיזור ציריך נשארו בעמדתם לא לחסן את הפרות, למרות הלחץ הכבד שמופעל עליהם, על אורס כתבו בעמוד הראשון בעיתון, והוא זכה להערכה בפרלמנט (כתבתי כבר שהוא חבר מטעם המפלגה הירוקה בפרלמנט של ציריך?) והכי חשוב הפרות לא חוסנו.
זה מרשים ומעורר השראה לראות אדם שנאבק על העקרונות שלו עד הסוף, ומנהיג אנשים אחרים לעשות כמותו.

השבוע הגיע הזמן לקחת את בדיקות הדם, לייזה ואורס נסעו לאלפ ליומיים. ואנחנו? נשארנו אחראים על החווה, על החיות וגם... כיוון שהיה יום רביעי, על הכנת הבצק ללחם שנאפה למחרת לקראת השוק. רשמתי היטב את כל ההוראות- כמויות מלח, שמרים ומים וגם את כל סוגי הקמח בגרמנית...(רשמתי בעברית, לא צריך להגזים...) ולמרות חלום שהגיע אלי בלילה בסגנון שוליית הקוסם (רק עם בצק ולא אם מים) הכנתי ארבעה סוגי בצק בכמויות המדויקות, לא שכחתי שום מרכיב!! היתי ממש גאה ומרוצה, בפעם הראשונה הכנתי בצק בכמות ל-60 ככרות לחם לבדי, טוב...חוץ מהבצק הענק והקטע שבו אני אמורה להרים ולהפוך 50 ק"ג, אז קראתי למיכי לעזרה.

ב- 3 לפנות בוקר הם חזרו הביתה ולמחרת עיצבנו את ככרות הלחם לפי סוגי הלחם השונים ואפינו את הלחם, והרי התוצאות (...וחלק מהתהליך)


אין תגובות: